Суббота, 30 Сентябрь 2017 16:42

Директор Кіровоградського будівельного коледжу краде гроші у викладачів

Загрузка...

"Чи залишилась у директора КБК хоч крапля совісті?"

- таким риторичним питанням задається обурена викладач коледжу Маріанна Федотова (facebook.com/100011411129703), яка напередодні звернулася з листом до директора та зажадала пояснень від нього з приводу зменшення заробітних плат викладачів, а точніше зменшення відсотку доплати за престижність праці. Так, за словами Маріанни Олександрівни, викладачі коледжу дізналися про те, що кожному з них по-різному визначено відсоток за престижність педагогічної праці. Комусь 20 відсотків, комусь 10 відсотків, комусь 5, а комусь й то менше.

У своєму листі-зверненні пані Маріанна акцентує увагу на те, що з якихось невідомих їй, а також іншим викладачам, причин, директор коледжу на власний розсуд із незрозумілих міркувань зменшив педпрацівникам коледжу з 1 вересня 2017 року надбавку за престижність праці, тим самим порушивши низку статей законів України видавши такий Наказ (з яким, до речі, навіть не ознайомив своїх підлеглих). За словами викладача такий наказ суперечить Галузевій угоді між МОН та ЦК Профспілки, що була зареєстрована Мінсоцполітики 15.12.2016 року і яка гарантувала усім педагогічним працівниками усіх освітніх закладів до кінця 2017 року надбавку за престижність праці розміром 20%. 
 
Крім того, за її словами Наказ директора також суперечить низці інших законів, зокрема Кодексу законі про працю та Про оплату праці, відповідно до яких про зміни існуючих умов оплати праці або запровадження нових в бік погіршення директор, або уповноважена ним особа, мав би повідомити викладачів за 2 місяці, проте вона стверджує, що ні її, ні інших викладачів про такі зміни ніхто не попереджав. Ба більше - й досі ніхто в очі такий наказ не бачив.
 
Маріанна Олександрівна у своєму листі також згадує й про "рейтингову систему викладачів" (кожен викладач набирає бали за свою діяльність у навчальному закладі), за якою ймовірно й визначався відсотковий розмір за престижність праці. 
 
Інший викладач також приєднується до слів Маріанни та іронічно пише: "Написав дві наукові статті, брав участь у конкурсах, немає двієчників у групі - значить тобі відсоток за престижність буде 10. Не маєш статей, твої студенти вчаться погано - значить тобі відсоток за престижність буде 5 відсотків. Підтримуєш у всьому директора, не сперечаєшся з ним, доводиш до його відома про інших викладачів "що чув і що бачив" - значить ти ідеальний педпрацівник і тобі аж 20 відсотків за престижність праці. Ось яким чином визначався відсоток за престижність"
 
Наприкінці Маріанна Олександрівна попереджає директора про наслідки, зокрема його може очікувати перевірка без попередження: рахунки коледжу, ревізія тощо і радить йому скасувати наказ та знайти гроші для викладачів. "В інакшому разі до нього можуть навідатися КРУ і НАБУ" - додає викладач.

Оставить комментарий

Новые сверху Старые сверху

От читателей

Вход