Среда, 25 Октябрь 2017 08:55

Нардеп Руслан Сольвар допомагає хворим на діабет розібратися із проблемою нестачі ліків

Загрузка...

До народного депутата України Руслана Сольвара досить часто звертаються громадяни хворі на цукровий діабет щодо не виділення їм безоплатно відповідних препаратів, які гарантовані їм державою.

Так, проблема полягає у тому, що хворим на цукровий діабет першого типу для підтримки здоров’я необхідно постійно та систематично вживати препарати інсуліну.

У зв’язку з тим, що фінансування відповідно до чинного законодавства покладено на місцеві бюджети, які в межах бюджетної децентралізації не завжди в змозі здійснювати вчасно закупівлю, хворі не рідко не отримують своїх ліків, і змушені купувати інсулін за власні кошти, і часто не перевіреного походження і якості. Найбільшого розповсюдження ця проблема має саме у сільській місцевості, де, через малу кількість податків на місцях, немає фінансової спроможності для закупівлі ліків.

Саме тому Руслан Сольвар разом із депутатом Олесем Ленським відправили у відповідні органи запити щодо безоплатного забезпечення хворих на цукровий діабет першого типу препаратами інсуліну. Депутати звернулися до КабМіністрів, Міністерства охорони здоров'я, Міністерства фінансів, до Київської та Житомирської райдержадміністрацій та рад.

Як зазначають депутати у запиті, виникає ситуація, коли лікарські засоби відповідно до норм чинного законодавства повинні відпускатися хворим на цукровий діабет безоплатно/з частковим відшкодуванням, але на практиці не відпускаються. Зокрема, страждають ті верстви населення, що проживають у сільській місцевості. Дана дискримінація виникає через те, що на місцеві (сільські) бюджети були перекладені обов’язки, які об’єктивно не можуть бути виконані через недостатню кількість тих податків, що залишаються на місцях, на відміну від великих міст та містечок.

Тому нардепи попросили надати інформацію щодо безплатного забезпечення жителів Київської, Житомирської областей, зокрема жителів сільської місцевості, хворих на діабет першого типу препаратами інсуліну.

На запит відповіло Міністерство охорони здоров’я: «Забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування.

За інформацією Житомирської обласної державної адміністрації в області затверджено розподіл коштів цільових видатків на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет, забезпечення препаратами інсуліну здійснюється безкоштовно, в повному об’ємі згідно потреби в рамках пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну з 26 травня 2017 року».

Згідно з інформацією Департаменту охорони здоров’я Київської ОДА, в області для повного забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну йде співфінансування місцевими радами. В пілотному проекті щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну Київська область працює з 1 травня 2017 року.

«З метою безперебійного забезпечення хворих на цукровий діабет життєво необхідними препаратами інсуліну МОЗ із 1 січня 2017 року реалізує пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну в усіх регіонах України, який дасть можливість запровадити дієвий механізм забезпечення населення необхідними лікарськими засобами та відійти від тендерної процедури закупівель препаратів інсуліну на регіональному рівні».

Станом на сьогодні за системою відшкодування вартості препаратів інсуліну через аптечну мережу працюють тринадцять областей, в тому числі Київська та Житомирська.

Оставить комментарий

Новые сверху Старые сверху

От читателей

Вход